Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijos istorija tęsiasi jau 26 metus. Ši istorija yra pilna godumo, neteisybės ir nusivylimo. Pirmoji COP konferencija vyko 1995 m. ir nuo to laiko buvo surengtos 25 konferencijos. Po beveik 40 metų trunkančių įspėjimų ir jau 30 metų trukusių tarptautinių klimato derybų, anglies išskyrimas deginant iškastinį kurą nuo 1990 m. padidėjo 50%. Gamtos niokojimas, biologinės įvairovės nykimas pasiekė neregėtą mastą ir greitį.

Šią vasarą sulaukėme siaubą keliančio IPCC mokslinio pranešimo, skelbiančio „KODAS RAUDONA” žmonijai ir liudijančio  katastrofiškus miškų gaisrų sezonus, potvynius nuo Vokietijos iki Kamerūno bei apokalipsę primenančias, milijonus žmonių paveikusias sausras Sirijoje, Argentinoje ir bendrai visame pasaulyje. Net ir seniai šį scenarijų skelbę klimato mokslininkai yra šokiruoti itin greito mūsų gyvenimą palaikančių sistemų žlugimo.

Abejonių dėl situacijos masto ir kasdien kylančios grėsmės žmonijai jau nebeliko seniai. Klimato mokslas absoliučiai oponuoja šiandien vis dar egzistuojančią ir toleruojamą politinę bei pramoninę klimato retoriką. Vietoje progreso, problemų sprendimų mes matome dar didesnį neveiksnumą ir kasdien įžūlėjantį melą.  Mums reikia efektyvių sprendimų, aktyvaus įsitraukimo. Reikalaujame valdančiųjų institucijų VEIKTI DABAR

 

Eisena už klimato teisingumą: COP, MES JUS STEBIME

Lapkričio 6 d. 12 val. eisena nuo Katedros iki Mažvydo bibliotekos prisidėsime prie pasaulyje vykstančių protestų, siekiančių klimato teisingumo ir gamtos išsaugojimo. Eisime ne tik už save, bet ir už tuos, kurie neturi balso: milijonus Žemės gyvybės rūšių, daugybę žmonių bendruomenių, jau kenčiančių nuo ekologinės krizės, ir už ateities kartas, kurios gyvens po mūsų.

Mūsų reikalavimai:

SAKYTI TIESĄ apie kritinę klimato ir ekologinę būklę;

VEIKTI DABAR, stabdant biologinės įvairovės nykimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą;

 –UŽ POLITIKOS RIBŲ, suteikiant galią piliečiams per piliečių asamblėjas.

COP26 konferencijos metu (lapkričio 1 – 12 d.) palaikysime Extinction Rebellion Scotland ir COP26 Glazgo sukilimą ir išreikšime solidarumą Lietuvoje. Šis sukilimas suvienys aktyvistus visame pasaulyje. 

Kviečiame atstovauti savo, vietinės bendruomenės ar organizacijos balsą

Ši krizė nepripažįsta valstybių sienų, anksčiau ar vėliau ji palies mus visus, mūsų šeimas, ir viską, kas mums brangu. TODĖL JUS KVIEČIAME atvykti į eiseną išreikšti savo rūpestį, susipažinti su bendraminčiais ir pasidalinti savo vietovės/bendruomenės/organizacijos būkle, nerimu ir veiksmais siekiant švelninti ekologinę krizę Lietuvoje ir pasaulyje. Tik kartu galime pakeisti kryptį.

 

Naujienos

Kodėl sukylame? COP26 priežastis Nr. 3 – badas

Kodėl sukylame? COP26 priežastis Nr. 3 – badas

Kodėl sukylame? COP26 priežastis Nr. 3 - badasEkologinė ir klimato krizė yra nusikaltimas visai žmonijai, įvykdytas turtingiausiųjų ir galingiausiųjų planetos gyventojų. Klimato kaita iššaukia masinį badą visame pasaulyje.  Naujausių tyrimų duomenimis, jei šiltnamio...

Kodėl sukylame? COP26 priežastis nr.1 – gamtos niokojimas

Kodėl sukylame? COP26 priežastis nr.1 – gamtos niokojimas

Ekologinė ir klimato krizė yra nusikaltimas visai žmonijai, įvykdytas turtingiausiųjų ir galingiausiųjų planetos gyventojų. Mes kaltiname pasaulio valdančiasias institucijas už tai, kad savo milžiniško aplaidumo dėka leido suniokoti mūsų gamtą ir sukelti didžiulę grėsmę visos žmonijos išlikimui.