Kito kelio nėra – palikite iškastinį kurą po žeme

Gyvename be galo reikšmingu laiku. Šis dešimtmetis lems, ar sugebėsime išlikti ar ne. Mums jau nebereikia pirštu baksnoti į mokslo, vis blogiau nuteikiančius skaičius ir, ataskaitas. Klimato krizės padarinius, nors dar ir švelnius, jaučia visi. Klimato krizė yra be galo plati ir paini, jos padariniai tiesiogiai veikia visas mūsų gyvenimo sferas. Tačiau, kalbant apie susijusius sprendimus, jie ganėtinai paprasti ir aiškūs – jau seniai pateikti moksliniuose raštuose ir tarptautiniuose susitarimuose. Vienas iš pirminių sprendimų yra iškastinio kuro atsisakymas. Dujų, naftos ir anglies deginimas vieniems uždirba milijardus, tačiau visiems kainuoja gyvenimą. Priklausomybė nuo iškastinio kuro yra pirminis ir sunkiai įveikiamas barjeras, kurį privalome kuo greičiau sutriuškinti. Kitos išeities nėra, mes tai privalome padaryti, kad išliktume. Todėl dabar, savo veikimo jėgą sutelksime kovai prieš iškastinio kuro priklausomybę Lietuvoje ir susivienysime su aktyvistais visoje Europoje.

COP27 – LIETUVA JUNGIASI PRIE EUROPOS

Artėja COP27 (Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija), šiais metais vyksianti Šarm el Šeiche, Egipte, lapkričio 6-18 d. Tai yra lemtingas laikas lyderiams spręsti klimato krizę ir padėti pamatus globaliam teisingumui. Mes, Lietuvos aktyvistai ir NVO (XR Lietuva, Fridays for Future Lietuva ir VŠĮ Žiedinė Ekonomika) vienijamės su aktyvistais visoje Europoje ir reikalaujame, kad mūsų balsai būtų išklausyti!

Kviečiame pažiūrėti video ir susipažinti su #ClimateOfChangeClimate peticija, jos reikalavimais ir uždėti savo parašą!

klimatas pokyčiams

Projektas ‘’Klimatas pokyčiams’’ – tai bendra Fridays For Future Vilnius, Extinction Rebellion Lithuania bei Žiedinės Ekonomikos iniciatyva, kuri siekia informuoti jaunus žmones ir visuomenę apie:

  1. Tai kaip iškastinio kuro naudojimas susijęs su klimato krize, augančiomis sveikatos problemomis ir konfliktais. 
  2. Klimato kaitos socialinius ir ekonominius padarinius.

Klimato krizei tęsiantis šis projektas siekia motyvuot ir mobilizuotii jaunus žmones siekti pokyčių ir reikalauti konkrečių bei sparčių veiksmų iš valdžios institucijų.

”Klimatas pokyčiams” projektas yra ‘’End Climate Change, Start, t.y. #ClimateOfChangeClimate’’ projekto dalis. Šios iniciatyvos pagrindinis partneris yra WeWorld, į ją įtraukta 16 Europos organizacijų ir jai finansavimą teikia Europos Parlamentas pagal DEAR (Vystymo, Švietimo ir Žinių Sklaidos programą).