Brendon Thorne, Bloomberg nuotrauka

studentai kovoje su klimato krize

Sukilimo prieš Išnykimą” narė, Laura Daukštaitė, studentų judėjimo Šauksmas internetiniame puslapyje dalinasi straipsniu, kuriame kelia klimato krizės ignoravimo problematiką aukštosiose mokyklose.

Nepaisant aktyvaus mokslinės produkcijos spausdinimo žemės ir susijusių aplinkos mokslų srityse, politiniuose debatuose ar viešojoje erdvėje klimato mokslininkų balsas yra bemaž negirdimas. Jeigu savo srities specialistai yra pasyvūs prisitaikymo prie klimato krizės stebėtojai, nenuostabu, kad ir aukštųjų mokyklų administracija palaiko tokią poziciją.

Laura taip pat dalijasi tarptautiniais pavyzdžiais, kaip studentai gali tapti galinga jėga kovoje su klimato kaitos problemomis. Pasak jos, Mes, studentai, augantys savo srities specialistai, vis dar nesame įpareigoti karjeros pozicijų, todėl turime išskirtinę galimybę nešališkai pažvelgti į klimato krizę.

Kviečiame skaityti pilną straipsnį studentų judėjimo Šauksmas” puslapyje. 

 

Primename, kad Sukilimas prieš Išnykimąyra atviras judėjimas visoms visuomenės grupėms, taip pat ir studentams bei akademinės bendruomenės nariams. Daugiau informacijos rasite čia.